Szykuje się rozłam w Zjednoczonej Prawicy? "Płakać po Gowinie nie będziemy"

Europoseł Ryszard Czarnecki w ostrych słowach rozprawia się z koalicjantem PiS – liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. – Powinien przestać flirtować z opozycją – stwierdza europoseł.
Wicepremier Jarosław Gowin Szykuje się rozłam w Zjednoczonej Prawicy?
Wicepremier Jarosław Gowin / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

Tarcia pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Jarosławem Gowinem, rozpoczęły się od czasu wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym (w maju 2020 r.), które zablokował właśnie szef Porozumienia. Również później pogłoski o różnych formach współpracy Gowina z opozycją, nieoficjalnych pomysłach na to, by został on "premierem technicznym" czy Marszałkiem Sejmu przy nowej większości parlamentarnej, nie poprawiły nastrojów. W ostatnich tygodniach nową osią sporu stał się wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, ponieważ Porozumienie chce poprzeć w Senacie nie kandydata PiS, ale kandydata opozycji.

Flirt Gowina z opozycją

Ryszard Czarnecki na łamach "Super Expressu" komentuje działania koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości.

Jak sygnalizuje europoseł PiS, partia prowadzona przez Jarosława Gowina może zostać zastąpiona przez inne ugrupowanie.

– Mam wrażenie że pozycja negocjacyjna Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy słabnie i pojawiają się nowe podmioty typu Kukiz, Bielan, które będą chciały mieć wpływ na rządzenie. I zapanowała nerwowość u Gowina – podkreśla Czarnecki.

– Minął ten czas, kiedy byliśmy na musiku i los rządu wisiał na głosach Gowina. Tak już nie jest i powinien on o tym wiedzieć! – stwierdza dalej polityk i dodaje: „Płakać po nim nie będziemy...”.

Czarnecki tłumaczy także, że partia rządząca szuka stabilnej większości. –  A Gowin powinien przestać flirtować z opozycją – podkreśla europoseł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe