REKLAMA

"Powinien mieć pomnik w każdej gminie". Szumowski chwali byłego wiceministra

– Minister Cieszyński uratował wiele ludzkich żyć – podkreślił w wywiadzie były minister zdrowia Łukasz Szumowski, chwaląc dawnego współpracownika.
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski / Flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna

W środę rzecznik rządu poinformował, że Janusz Cieszyński zostanie mianowany na stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. "Ma ogromne doświadczenie w zakresie informatyzacji usług zdrowotnych (Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie). Obejmie funkcję 8 czerwca" napisał Piotr Müller. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Pomniki dla Cieszyńskiego

O zasługach byłego wiceministra zdrowia, w wywiadzie dla Interii mówił Łukasz Szumowski.

– Jeśli mamy mówić o systemie, to uważam, że minister Cieszyński powinien mieć postawione pomniki w każdej gminie, bo udało mu się wprowadzić e-receptę – stwierdził były szef resortu zdrowia.

– Jak wyglądałaby pandemia, gdybyśmy musieli przychodzić do lekarza po receptę? Ilu ludzi więcej zaraziłoby się w poczekalni w przychodni, ilu z nich umarłoby? – podkreślił Szumowski.

– Minister Cieszyński uratował wiele ludzkich żyć –  bo nie trzeba było iść do przychodni i narażać się na zakażenie. Chciałbym tu podkreślić, że pretensje polityczne dotyczące dostawców sprzętu, którzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań, i o to, że bardziej ceniliśmy życie ludzi niż własny święty spokój, powinny być kierowane do szefa ministra Cieszyńskiego, czyli do mnie – dodał polityk.
 


Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?
Tygodnik

Opinie

Popkultura