REKLAMA

"Dzisiaj politykę wschodnią wyraża Terlecki". Znany polityk Platformy pomylił flagę Rosji z flagą Holandii/Niderlandów

Liderka białoruskiej opozycji Switłana Cichanouska wzięła udział w odsłonięciu rzekomego "pomnika Solidarności" w Warszawie, na który "Solidarność" nie wyraziła zgody. Impreza była również okazją do promocji czołowych polityków opozycji, w związku z czym zachowanie Cichanouskiej mogło zostać odebrane jako ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski - Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników - skomentował ostro Marszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jego wypowiedź spotkała się z krytyką.
/ morguefile.com

Jednym z krytykujących Ryszarda Terleckiego jest Sławomir Neumann, były minister w rządzie Donalda Tuska i jeden z bardziej znany polityków Platformy Obywatelskiej.

- Kiedyś politykę wschodnią UE prowadziła Polska w ramach partnerstwa wschodniego. Dzisiaj politykę wschodnią Polski wyraża Terlecki, Karczewski czy Macierewicz. Молодсу. Putin lubi to.

- pisze Neumann

Problem w tym, że flaga, którą dołączył do tweeta pomiędzy słowami "Молодсу" i "Putin", nie jest flagą Rosji, tylko Holandii/Niderlandów


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura