REKLAMA

"Teraz nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów". Cichanouska odpowiada Terleckiemu

– Teraz nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów i razem z Białorusinami – tłumaczy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, odpowiadając na wpis wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska / PAP/Piotr Nowak

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się wczoraj z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Współpracę działaczki z polską opozycją skomentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

„Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie" – skomentował działania opozycjonistki wicemarszałek Sejmu.

"A my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – dodał Terlecki, a jego wpis wywołał falę komentarzy.

Cichanouska odpowiada

Do słów wicemarszałka Sejmu odniosła się także sama  Cichanouska.

– Nie sądzę, że to w porządku wobec sytuacji, w której są Białorusini. Istnieje absolutne porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi – tłumaczył działaczka podczas wizyty we Wrocławiu.

– Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą – podkreślała dalej  Cichanouska w rozmowie z mediami.

– Chcę to powiedzieć jeszcze raz – Białoruś się jednoczy i doskonale wiadomo, co jest białe, a co czarne.  Teraz nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów i razem z Białorusinami – dodała polityk.

Opozycjonistka zapytana o polityczny konflikt w Polsce, stwierdziła: „Nie wydaje mi się, by (Białorusini - red.) musieli być w centrum tego sporu”. – Na Białorusi pojawia się pytanie, dlaczego tak miałoby być. To bardzo dziwny tweet – dodała Cichanouska.

Działaczka w piątek odwiedziła odebrała Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2021. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura