"Brawo Kult!" - krzyczy Owsiak i... robi festiwal tylko dla zaszczepionych. Internauci chyba nie pojęli tej "logiki"

Zespół Kult zabrał głos ws. restrykcji sanitarnych podczas koncertów. Muzycy sprzeciwiają się wpuszczaniu na koncerty tylko osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi - Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ - napisał Kult w oświadczeniu - Brawo Kult! - przyklasnął Jerzy Owsiak. Zdziwiłby się jednak ktoś, kto przeczytałby co ma w gruncie rzeczy na myśli.
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Raof Lotys

- Brawo Kult! (...) Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają - według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal. 

No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności- czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia?

W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą, i tym samym w całym tym zgiełku po raz kolejny organizujemy Pol'and'Rock Festival

- pisze Owsiak

- WOŚP wspieram i będę wspierać ale niestety tym razem ,mówię NIE, takie zasady to dzielenie ludzi na tych lepszych (zaszczepieni) i tych gorszych (nie zaszczepieni) nie tędy droga do normalności

- WTF 😃 Brawo Kult, dzięki Wam może system się zmieni - ale jednocześnie my będziemy siedzieć cicho i ten system wspierać. Jeśli naprawdę ma się coś zmienić jest potrzebna solidarność i wspólny opór. Organizowanie festiwalu, który jak żaden inny kojarzy się z wolnością, tylko dla wybranych nie jest żadną "namiastką normalności", a raczej jej totalnym zaprzeczeniem. Bardzo przykro.

- Z jednej strony brawo Kult i pełna zgoda co do sprzeciwu wobec chorego systemu a z drugiej robienie dokładnie na odwrót i dzielenie Woodstock owej społeczności tymi chorymi obostrzeniami. To w końcu jak to jest? I gdzie było to głosowanie bo śledzę fanpage na FB i nic nie widziałem... I nie chce mi się wierzyć ale serio chcecie zorganizować festiwal na 20 000 TYLKO zaszczepionych? To już jest apogeum... nigdy bym nie pomyślał, że Woodstock/Pol'and'Rock zmieni się w miejsce dla wybranych, tzw. lepszego sortu jak to nam rządy chcą wmówić. Wolność i równość czyli coś co definiowało ten festiwal właśnie upada.

- Nie spodziewałam się po was takiego kroku. Nic tu po mnie. Aż mi wstyd że przez kilka lat uczestniczyłam w czymś, co przyczynia się do segregacji ludzi. Nie wesprę już was ani groszem.

- piszą komentatorzy

- Ciekawe czy w zimę zbierać dla niego pieniądze będą mogli wszyscy czy też tylko zaszczepieni?

- pyta na Twitterze znany videobloger Ator


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe