REKLAMA

"Dobrze, że Donald Tusk chce wrócić". Gdula bezlitosny dla PO i byłego premiera

Poseł Lewicy Maciej Gdula zakpił na Twitterze z ekscytacji polityków Platformy ws. powrotu byłego premiera Donalda Tuska na polską scenę polityczną.
Poseł Lewicy Maciej Gdula
Poseł Lewicy Maciej Gdula / Jakub Hałun - Praca własna/CC BY-SA 4.0

Od kilku dni opozycyjną stronę sceny politycznej rozgrzewa kolejna obietnica "powrotu Tuska", który wyjeżdżając w 2014 r., by objąć stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, zostawił Platformę w kryzysie.

Tusk na ratunek PO?

Dwa dni temu Tusk był dziś gościem Agaty Adamek w TVN24. Rozmowa odbyła się w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Były premier podkreślał w wywiadzie, że zrobi wszystko, by uratować Platformę Obywatelską, a jego wypowiedzi wywołały falę komentarzy.

– Jestem gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. (...) Ta partia jest warunkiem niezbędnym po stronie opozycji, jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych – zaznaczył były lider tej partii.

„Fajnie będzie”

Do obietnic Tuska odniósł się na Twitterze polityk Lewicy Maciej Gdula.

 

 

 

„Dobrze, że Donald Tusk chce wrócić. Odsunie Kaczora od władzy i przywróci wszystko co on nam zabrał: równość małżeńską dla LGBT, prawa kobiet, odejście od węgla, szkołę bez lekcji religii, pamięć bez IPN, społeczne budownictwo na wynajem, państwo bez CBA. Fajnie będzie!” – napisał poseł, nawiązując do niespełnionych obietnic Platformy Obywatelskiej.

Na wpis Gduli odpowiedział były szef MSW i koordynator służb specjalnych (w rządzie Tuska) –  Bartłomiej Sienkiewicz.

„Lubię czytać taki rodzaj sarkazmu. Zawsze jest dowodem strachu albo bezradności. W tym przypadku jednego i drugiego” – próbował drwić z Gduli polityk.

 

 

 

„Taki rodzaj sarkazmu można by skwitować wzruszeniem ramion gdyby nie dotykał czegoś realnego. Zawiedliście 2007-2015” – odpowiedział Sienkiewiczowi poseł Lewicy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura