REKLAMA

"To bardzo niebezpieczny precedens". Polityk usunięty z programu na żywo

Polityk Konfederacji Grzegorz Braun został usunięty z debaty na antenie Radia ZET. "Nie na tym polega demokracja" – skomentował sytuację jego partyjny kolega Krzysztof Bosak.
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun / Flickr/CC BY 2.0/ Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

„Usunięcie Grzegorza Brauna z debaty przez prowadzącego to bardzo niebezpieczny precedens” – napisał lider Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze.

„Pokazuje tendencję mediów do zastępowania ocen wyborców swoimi własnymi ocenami. Nie na tym polega demokracja. Jeśli padły kontrowersyjne słowa to od ich oceny są wyborcy, a nie prowadzący” – podkreślił dalej polityk.

 


Podobną opinię wyraził na Twitterze pisarz Jacek Piekara, który przyznał, że chociaż „nie znosi Grzegorza Brauna”, to „dziennikarz nie może być sędzią poglądów i cenzorem wypowiedzi polityka, którego sam zaprosił”.

 

 

„Dziennikarz wypraszający gościa z programu za POGLĄDY prezentowane przez tego gościa, jest zwykłym politrukiem, a nie żadnym dziennikarzem...” – podkreśla Piekara.

Dziennikarz wyrzucił Brauna z programu

W porannej debacie na antenie Radia ZET spotkała się czwórka polityków walczących o stanowisko prezydenta – kandydat opozycji Konrad Fijołek, popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca –  wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł, kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Polityk Konfederacji nie wziął jednak udziału w całym programie, ponieważ w pewnym momencie został z niego usunięty.

"W jednym z pierwszych pytań Braun określił >>parady mniejszości LGBT<< mianem >>dewiacji<<. Kandydat na prezydenta Rzeszowa po upomnieniu przez prowadzącego nie wytrzymał długo bez kolejnego przekroczenia granic" – czytamy na stronie Radia ZET.

W pewnym dalszej części programu Braun miał okazję zadać pytanie kontrkandydatce – Ewie Leniart, którego treść ostatecznie przesądziła o usunięciu go z programu.[CZYTAJ WIĘCEJ]


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura