Twitter zbanował prezydenta Nigerii. Nigeria zbanowała Twitter. Teraz Twitter się żali, a internauci się śmieją

Władze Nigerii nakazały w sobotę operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do Twittera w związku z wcześniejszą decyzją o zawieszeniu na czas nieokreślony jego działalności w Nigerii. Kilka dni temu Twitter zablokował konto prezydenta Muhammadu Buhari.
 Twitter zbanował prezydenta Nigerii. Nigeria zbanowała Twitter. Teraz Twitter się żali, a internauci się śmieją
/ Cezary Krysztopa

Decyzja o zablokowaniu dostępu do Twittera jest konsekwencją wcześniejszej decyzji amerykańskiego giganta technologicznego o czasowym zablokowaniu konta prezydenta kraju Muhammadu Buhari. W dniu 1 czerwca opublikował on tweet, w którym miały się znaleźć "groźby wobec Nigeryjczyków", którzy w czasie wojny domowej w latach 1967-1970 "nie zachowali się, jak trzeba". Prezydent Nigerii zaznaczył, że "reakcja na ich czyny będzie silna i udzielona w języku, który zrozumieją".

Rzeczywiście Nigeria bywała na bakier z demokracją, a sam prezydent obalił w zamachu stanu ówczesnego prezydenta Shehu Shagariego. Jednak w 2015 i w 2019 został wybrany na prezydenta Nigerii w ramach wyborów.

Sam Twitter w roli "obrońcy standardów" jako platforma nierówno traktująca użytkowników ze względu na ich poglądy, a w szczególności jako platforma która zbanowała urzędującego prezydenta USA, nie jest szczególnie wiarygodny.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zablokowaniem Twittera w Nigerii. Dostęp do bezpłatnego i #OpenInternet jest podstawowym prawem człowieka we współczesnym społeczeństwie. Będziemy pracować nad przywróceniem dostępu wszystkim tym w Nigerii, którzy polegają na Twitterze, aby komunikować się i łączyć ze światem.#KeepitOn

- skarży się Twitter na jednym ze swoich kont na Twitterze.

A internauci wypominają platformie hipokryzję


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe