REKLAMA

Gowin opuści Zjednoczoną Prawicę? "Nie zmienię stanowiska, nawet gdyby miało to pociągnąć za sobą wyjście z koalicji"

Szef Porozumienia był pytany w Polsat News o sprawę wyboru RPO, a także o kwestię możliwego "wypchnięcia" jego partii z rządu przez PiS.
Jarosław Gowin Gowin opuści Zjednoczoną Prawicę?
Jarosław Gowin / Screen YouTube Wprost

- W sprawie wyboru RPO nie ma żadnych ustaleń w umowie koalicyjnej, każda z partii może głosować tak, jak chce. Nie zmienię stanowiska, nawet gdyby miało to pociągnąć za sobą konsekwencje wyjścia z koalicji.

- powiedział w programie "Graffiti" wicepremier Jarosław Gowin.

- Dostrzegam wiele przejawów wrogości wobec Porozumienia. Wypchnięcie partii z koalicji kończyłoby projekt Zjednoczonej Prawicy i oznaczałoby wejście Polski w fazę turbulencji.

- zaznaczył szef Porozumienia.

- Wierzę w lojalność wszystkich 13 posłów Porozumienia i w to, że żadne pokusy i naciski nie złamią nikogo z moich współpracowników. To będzie test na charakter.

- powiedział polityk.

Wspólnym kandydatem na RPO zgłoszonym przez KO, KP-PSL, Lewice, ruch Polska 2050, koła Polskie Sprawy i posłów niezrzeszonych jest prof. Marcin Wiącek. Pod wnioskiem podpisał się również wicepremier Jarosław Gowin wraz z posłami Porozumienia. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość jako kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich popiera niezależną senator Lidię Staroń.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura