REKLAMA

Nieoficjalnie: trwają obrady PO nad powrotem Tuska do krajowej polityki

Wybór nowego RPO oraz plany na najbliższą przyszłość to tematy wtorkowego, wyjazdowego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej. Gościem klubu jest kandydat opozycji na RPO prof. Marcin Wiącek. W kuluarach obrad pojawi się zapewne temat powrotu b. premiera Donalda Tuska do polskiej polityki.
 Nieoficjalnie: trwają obrady PO nad powrotem Tuska do krajowej polityki
/ screenYT/TVPINFO

Posiedzenie klubu rozpoczęło się po godz. 18 w podwarszawskim Miedzeszynie. Lider PO Borys Budka ma zaprezentować założenia akcji wakacyjnej pod hasłem "Kierunek przyszłość". "To akcja, która w takiej dosyć luźnej formule zewnętrznej będzie pokazywać nasze cele programowe w czterech obszarach: edukacji, klimatu, w obszarze związanym z samorządem, z przedsiębiorcami i zdrowiem" - powiedział Budka dziennikarzom przed rozpoczęciem wtorkowych obrad.

Gościem klubu jest prof. Marcin Wiącek, wspólny kandydat KO, Lewicy, PSL oraz kół Polskie Sprawy i Polska 2050 na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. "Jest potrzebna taka rozmowa, aby posłowie mogli poznać kandydata. Myślę, że to będzie dobra rozmowa o koncepcji funkcjonowania urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich" - zaznaczył Budka. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w kuluarach zapewne pojawi się temat powrotu do polskiej polityki b. premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Budka podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że jest w stałych kontakcie z Tuskiem. "Spotykamy się regularnie, rozmawiamy niemal każdego tygodnia, więc to jest oczywista dla mnie, tak jak to, że jednak wszystkie ręce na pokład i tutaj na wsparcie Donalda Tuska zawsze można liczyć" - podkreślił lider PO.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura