REKLAMA

"Widocznie hakerzy okazali się sprawniejsi niż służby". Terlecki o ataku hakerów na Dworczyka

Niestety zdarza się to wszędzie na świecie, więc zdarza się też u nas; widocznie hakerzy okazali się sprawniejsi niż służby – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do włamania na skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki / Flickr.com/Sejm RP/(CC BY 2.0)

Szef KPRM Michał Dworczyk we wtorek w nocy oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". "Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści" –  dodał minister.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki był pytany przez dziennikarzy w Sejmie o kwestię cyberbezpieczeństwa w kontekście sprawy Dworczyka. –  Niestety zdarza się to wszędzie na świecie, więc zdarza się też u nas –  powiedział.

Dopytywany, czemu służby nie zareagowały ws. szefa KPRM, odparł: "Widocznie hakerzy okazali się sprawniejsi niż służby, ale rozumiem, że teraz będziemy się podwójnie przyglądać się możliwością ataków na nas".


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura