REKLAMA

[video] Nie Rosja, nie Chiny. Biden do żołnierzy o największym zagrożeniu dla USA: "Globalne ocieplenie"

Prezydent USA Joe Biden, przemawiając do ok. 1000 amerykańskich żołnierzy i ich rodzin, stacjonujących w brytyjskiej bazie lotniczej RAF Mildenhall we wschodniej Anglii stwierdził, że największym niebezpieczeństwem, wobec którego stoją Stany Zjednoczone, to globalne ocieplenie.
 [video] Nie Rosja, nie Chiny. Biden do żołnierzy o największym zagrożeniu dla USA:
PAP/EPA/NEIL HALL / POOL

Nie szukamy konfliktu z Rosją - powiedział Joe Biden w środę po przylocie do Wielkiej Brytanii na szczyt państw G7. Stany Zjednoczone zareagują jednak w zdecydowany i znaczący sposób, jeśli rosyjski rząd zaangażuje się w szkodliwe działania - podkreślił prezydent USA.

"Chcemy stabilnych i przewidywalnych relacji...ale mówię jasno: Stany Zjednoczone zareagują w zdecydowany i znaczący sposób, jeśli rosyjski rząd zaangażuje się w szkodliwe działania” - powiedział Biden, przemawiając do ok. 1000 amerykańskich żołnierzy i ich rodzin, stacjonujących w brytyjskiej bazie lotniczej RAF Mildenhall we wschodniej Anglii.

Biden zaznaczył, że jest zdeterminowany, by odbudować więzi transatlantyckie i przeformułować stosunki z Rosją "po czterech trudnych latach rządów byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego cła i wycofanie się z traktatów nadwyrężyły stosunki z głównymi sojusznikami".

"To moja pierwsza zagraniczna podróż jako prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jadę na szczyt G7, potem na szczyt NATO, a potem spotkam się z Putinem, aby przekazać mu to, co chcę, żeby wiedział – zapowiedział Biden - W każdym momencie po drodze zamierzam jasno mówić, że Stany Zjednoczone powróciły na światową scenę, a demokracje świata wspólnie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom i sprawom, które mają największe znaczenie dla naszej przyszłości".

 

"Nastąpią znaczne migracje ludności, walki o ziemię"

Amerykański prezydent wskazał także, jakie zdaniem dowódców wojskowych są największe zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne dla USA. Poinformował, że gdy po raz pierwszy został wiceprezydentem, usłyszał od wojskowych w Pentagonie, że największym niebezpieczeństwem jest... globalne ocieplenie i wynikające z niego skutki o charakterze geopolitycznym.

 

To nie jest żart (...) Nastąpią znaczne migracje ludności, walki o ziemię, miliony ludzi już opuszczają miejsca zamieszkania, ponieważ w Indonezji dosłownie toną pod powierzchnią wody 

- mówił Biden. Zaapelował także do żółnierzy by włączali się do walki ze zmianami klimatycznymi.


 


Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura