Hołownię zapytano o kontakty z Tuskiem. „Rozmawiam z Tuskiem – tak. To nie są..."

– Utrzymujemy stosunki dyplomatyczne. Natomiast ja po prostu szanuję człowieka – mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia, pytany o rozmowy z byłym premierem, Donaldem Tuskiem.
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia Hołownię zapytano o kontakty z Tuskiem. „Rozmawiam z Tuskiem – tak. To nie są...
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia / fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” Szymon Hołownia był pytany o rolę, jaka mógłby odegrać Donald Tusk w wyborach i po wyborach. 

– Myślę, że bardzo dobrze by było, żeby Donald Tusk swoją decyzję (o powrocie do krajowej polityki - PAP) podjął jak najszybciej i jak najszybciej ją zakomunikował. Wtedy my wszyscy będziemy w stanie zrozumieć, jak rozłożone są karty na stole – stwierdził lider Polski 2050.

– Ja nie wiem, jaką rolę planuje dla siebie Donald Tusk. Jeżeli zdecyduje się wrócić, to wyobrażam sobie, że pewnie będzie wracał do Platformy Obywatelskiej. Jeżeli będzie wracał do Platformy Obywatelskiej, to w jakim mechanizmie odbędzie się tam zmiana przywództwa. To pytanie jest wciąż otwarte – dodał Hołownia.

– Cierpliwie czekam na to, aż się określą (w PO), żeby wiedzieć jak partner –  jeden z istotnych partnerów po tej stronie sceny politycznej - wyobraża sobie swoją przyszłość, i dalej będziemy rozmawiać – podkreślił polityk.

Rozmowy Tusk-Hołownia?

Zapytany, czy rozmawia z Donaldem Tuskiem, Hołownia odpowiedział: "Rozmawiam z Donaldem Tuskiem –  tak. To nie są za częste zdarzenia. Raz na parę miesięcy zdarza nam się rozmawiać. To nie są rozmowy: >>może zrobimy to, a może zrobimy tamto<<. To raczej wymiana informacji i poglądów na temat sceny politycznej, na temat tego jak dzisiaj przebiegają trendy".

Polityk podkreślił jednocześnie, że Tusk nie "komunikuje mu swoich decyzji, ani nie zapowiada ich". 

– Utrzymujemy stosunki dyplomatyczne. Natomiast ja po prostu szanuję człowieka, szanuję to, że autonomicznie będzie jakieś decyzje podejmował. Czekam aż je przedstawi, żebyśmy wreszcie wiedzieli, w którą stronę ten projekt „powrót Tuska do polityki” zmierza. Myślę, że to nastąpi niebawem – powiedział lider Polski 2050.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe