REKLAMA

Korkuć wygrał w sądzie z "Wyborczą". Będzie sprostowanie

Grafik Wojciech Korkuć wygrał sprawę dotyczącą tekstu "Nadworny artysta PiS. Kim jest Wojciech Korkuć, autor plakatu Marszu Niepodległości?". Sąd uznał argumenty artysty i nakazał serwisowi Wyborcza.pl publikację sprostowania.
Ilustrator, grafik i plakacista Wojciech Korkuć Korkuć wygrał w sądzie z
Ilustrator, grafik i plakacista Wojciech Korkuć / fot. Tomasz Gutry

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczy tekstu „Nadworny artysta PiS. Kim jest Wojciech Korkuć, autor plakatu Marszu Niepodległości?" z listopada 2020 r. Artykuł został opublikowany w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Tekst ukazał się krótko przed ubiegłorocznym Marszem Niepodległości, a jego autor tak pisał o Korkuciu: "Robił plakaty o gejach gwałcących dzieci i plakat wyborczy Andrzeja Dudy. Teraz Wojciech Korkuć – jeden z największych beneficjentów >>dobrej zmiany<< wśród artystów – zareklamował Marsz Niepodległości".

W tekście znalazły się także nieprawdziwe informacje, że Korkuć jest "związany z prawym skrzydłem PiS". Artyście błędnie przypisano także autorstwo plakatów o "pederastach gwałcących wychowywane przez siebie dzieci" oraz o uchodźcach-terrorystach, na przyjmowanie których miała zgodzić się premier Ewa Kopacz.

W związku z treściami zawartymi w tekście, artysta pozwał redaktor naczelnego portalu Wyborcza.pl i wygrał.

 

 

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał argumenty grafika i nakazał serwisowi publikację sprostowania.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura