REKLAMA

Kolejne zmiany w obostrzeniach. Podano datę

– Już od 13 czerwca chcemy wprowadzić nowe zmiany w obostrzeniach, a od 26 czerwca kolejne zmiany na okres wakacyjny – poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki Kolejne zmiany w obostrzeniach. Podano datę
Premier Mateusz Morawiecki
PAP/Radek Pietruszka

– Wszyscy czekaliśmy na moment oddechu po III fali i jest on teraz na wyciągnięcie ręki, bo dane są coraz lepsze – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Musimy wciąż zachowywać czujność, ale przybywa też zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord – ponad 620 tys. szczepień dziennie – podkreślił dalej szef rządu.

Następnie Morawiecki poinformował, że od 13 czerwca , a następnie od 26 czerwca, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w obostrzeniach. 

–  W najbliższych dniach otworzymy stadion PGE Narodowego w Warszawie dla strefy kibica na Euro 2020 – dodał polityk.

Zmiany w połowie czerwca

Od  najbliższej niedzieli zwiększy się m.in. limit osób, które będą mogły przebywać w kościołach. – Połowa miejsc będzie mogła być zajęta – mówił premier.

Dozwolona będzie także sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.

Co się zmieni od 26 czerwca?

W dalszej części konferencji prasowej, premier Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili także zmiany w obostrzeniach, które wejdą w życie od 26 czerwca. Zmiany te obowiązywać mają do końca wakacji; jak jednak podano na rządowej stronie poświęconej obostrzeniom, harmonogram może być korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

Co zmieni się pod koniec czerwca? „Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia” – czytamy.

Ponadto w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, na targach, konferencjach, wystawach i w salach zabaw obowiązywać będzie nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².

W kościołach możliwe będzie maksymalnie 75 proc. obłożenia, w dyskotekach będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób.

Zobacz pełną listę zmian w obostrzeniach, obowiązującą od 26 czerwca br.


Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura