REKLAMA

Ziobro: Mam trudne relacje z premierem Morawieckim, ale w tym wypadku postąpił słusznie

- Pandemia nie była sprawką premiera, podobnie jak i to, ze opozycja namówiła prezydentów miast, do tego, by odmówili przeprowadzenia wyborów, do czego oni mieli narzędzia. Premier szukał rozwiązania - powiedział w programie "Graffiti" minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.
 Ziobro: Mam trudne relacje z premierem Morawieckim, ale w tym wypadku postąpił słusznie
screen TT

Zbigniew Ziobro był dziś pytany w stacji Polsat News o kwestię wyborów korespondencyjnych i raportu NIK w tej sprawie.

- Czym jest raport NIK? Zestawieniem wszystkich faktów, które były wcześniej znane, tylko z wyprowadzeniem wniosków, z którymi my się nie zgadzamy i nie zgodziła się wtedy prokuratura. Z pominięciem tego, że konstytucja nakazywała przeprowadzenie po 5 latach wyborów prezydenckich. Pandemia nie była sprawką premiera, podobnie jak i to, ze opozycja namówiła prezydentów miast, do tego, by odmówili przeprowadzenia wyborów, do czego oni mieli narzędzia. Premier szukał rozwiązania.

- zaznaczył minister sprawiedliwości.

- Mam trudne relacje z premierem Morawieckim, nie zawsze nam po drodze, bardzo ostro spieraliśmy się jeśli chodzi o sprawy UE. Nie waham się krytycznie wypowiedzieć na temat jego działań, wtedy, gdy jest do tego powód. W tym wypadku bronię go z głębokim przekonaniem, postąpił słusznie. Chronił kraj przed anarchią, do której chciała doprowadzić opozycja.

- powiedział Zbigniew Ziobro.


Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura