Za dwa dni wybory w Rzeszowie. Kto zyskuje w nowym sondażu?

Na dwa dni przed wyborami kandydat opozycji Konrad Fijołek zajmuje pierwsze miejsce w sondażach. Który z jego kontrkandydatów wejdzie do drugiej tury wyborów?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne Za dwa dni wybory w Rzeszowie. Kto zyskuje w nowym sondażu?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne / Ajgon z polskiej Wikipedii/CC BY-SA 3.0

Pierwotnie wybory w Rzeszowie miały odbyć się na początku maja, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały przesunięte na czerwiec i odbędą się już w najbliższą niedzielę (13 czerwca).

Kto wypada najlepiej w sondażu?

O fotel prezydenta Rzeszowa walczą kandydat opozycji Konrad Fijołek, popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca –  wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł, kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Jak wskazuje nowy sondaż, przeprowadzony w dniach 8-10 czerwca, przez Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl, to Konrad Fijołek utrzymuje prowadzenie w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa.

Kandydat opozycji w sondażu otrzymał 40,3 proc. głosów (w badaniu z ubiegłego miesiąca uzyskał 39 proc. głosów) , a na drugim miejscu znalazł się wiceszef resortu sprawiedliwości – zdobywając 17,9 proc. głosów (w badaniu z ubiegłego miesiąca uzyskał 20 proc. głosów).

Trzecie miejsce w sondażu zajęła Ewa Leniart – 16,9 proc. głosów (w badaniu z ubiegłego miesiąca uzyskała 15 proc. głosów), a Grzegorz Braun otrzymał 15,3 proc. głosów (w badaniu z ubiegłego miesiąca uzyskał 14 proc. głosów).

Aż 9,6 proc. badanych nie wie, na kogo chce oddać głos w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniach 8-10 czerwca na reprezentatywnej próbie N=531 mieszkańców Rzeszowa deklarujących, że będą głosować w wyborach na prezydenta miasta.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe