REKLAMA

Koniec Wiosny Biedronia. Gawkowski: W polityce nie ma jednak próżni...

Coś się kończy, coś zaczyna! Historia Wiosny Biedronia dziś dobiegła końca – poinformował na Twitterze przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Koalicja partii lewicowych – SLD, Partii Razem i Wiosny Biedronia zawiązała się przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. Koniec Wiosny Biedronia. Gawkowski: W polityce nie ma jednak próżni...
Koalicja partii lewicowych – SLD, Partii Razem i Wiosny Biedronia zawiązała się przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. / Flickr.com/Lewica Razem - Partia Razem/(CC BY 2.0)

Serwis 300polityka.pl podał po godzinie 18.30, że zgromadzenie ogólne Wiosny – partii założonej przez Roberta Biedronia – podjęło decyzję o samorozwiązaniu partii. 

„Nasi rozmówcy podkreślają, że to kolejny krok do konsolidacji z SLD i połączenia w Nową Lewicę. Kongres nowego ugrupowania – jak już zapowiadał Włodzimierz Czarzasty – ma odbyć się na jesieni” – czytamy w serwisie.

Informację potwierdził na Twitterze przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Polityk od 2019 r. pełnił funkcję sekretarza zarządu Wiosny.

 

 

„Coś się kończy, coś zaczyna! Historia Wiosny Biedronia dziś dobiegła końca! To był ekscytujący czas i dziękuje Robertowi Biedroniowi oraz Wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować! ” – napisał Gawkowski.

„W polityce nie ma jednak próżni, więc witaj Lewico” – dodaje polityk.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura