REKLAMA

"Pachnie mi to opresyjnością". Sikorski ujmuje się za Sławomirem Nowakiem

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski postanowił stanąć w obronie podejrzanego o przestępstwa korupcyjne byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Skrytykował działania Prokuratury Krajowej nazywając je "opresyjnymi".
Mateusz Włodarczyk
Mateusz Włodarczyk / Wikimedia Commons

Nie przesądzając o winie lub niewinności, chciałbym zapytać Prokuraturę Krajową, w jaki sposób Sławomir Nowak ma zebrać 1 mln na kaucję, skoro już zajęliście mu majątek? 

 

- zapytał Sikorski na Twitterze.

 

Bardziej niż zapobiegliwoscią procesową pachnie mi to opresyjnością

 

- stwierdził.

 

 

Jak przekazała portalowi tvn24.pl adwokat Sławomira Nowaka Joanna Broniszewska, podejrzany o przestępstwa korupcyjne były minister transportu nie wpłacił do tej pory miliona złotych, które pozwoliłyby mu uniknąć powrotu za mury aresztu.

 

Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych, by uiścić tak ogromną kwotę poręczenia majątkowego

 

- powiedziała adwokat.

 

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował 2 czerwca, że Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska, ma wrócić do aresztu śledczego, chyba, że wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln złotych. Sędzia Dorota Radlińska wstrzymała wykonalność postanowienia do 19 czerwca, dając podejrzanemu czas na wpłatę tej sumy. Jeżeli pieniądze nie wpłyną, zostanie aresztowany.

 

cwp.Twitter, PAP, TVN24


Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?
Tygodnik

Opinie

Popkultura