REKLAMA

Dulkiewicz szokuje. Jak chce „odkrywać dziedzictwo Solidarności na nowo”? „Zielony ład”

Kiedy słucham gdańszczanek i gdańszczan, to wiem, że dzisiaj trzeba postawić na trzy sprawy - zielony ład, edukację opartą na wartościach i tożsamość - mówiła w sobotę w Gdańsku prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz na wspólnej konferencji z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.
 Dulkiewicz szokuje. Jak chce „odkrywać dziedzictwo Solidarności na nowo”? „Zielony ład”
/ screenYT

"Zmiana w Polsce nastąpi poprzez wybór, ale nie tylko. Prawdziwa zmiana zaczyna się w nas, zaczyna się od indywidualnej zmiany każdej i każdego z nas" - mówiła Dulkiewicz.

"Dla nas przesłanie +Solidarności+ nie jest zamknięte w muzeum czy wśród rodzinnych pamiątek. My tutaj umiemy odkrywać dziedzictwo +Solidarności+ na nowo, każdego dnia. Ono żyje w naszym działaniu. +Gdańsk dzieli się dobrem+, ale Gdańsk dzieli się +Solidarnością+, ta solidarność to nasz gdański patent na bycie razem" - dodała.

W dalszej części swojego wystąpienia prezydent Gdańska podkreślała rolę działań ekologicznych, a także nowoczesnej edukacji.
"Kiedy słucham gdańszczanek i gdańszczan, to wiem, że dzisiaj trzeba postawić na trzy sprawy - zielony ład, edukację opartą na wartościach i tożsamość" - mówiła prezydent Gdańska.


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura