REKLAMA

Duńska telewizja: Christian Eriksen miał podczas meczu EURO 2021 atak serca

Duńczyk Christian Eriksen, który nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią miał atak serca, ale żyje i jest przytomny - poinformowała telewizja DR1. 29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na boisku.
Christian Eriksen reanimowany Duńska telewizja: Christian Eriksen miał podczas meczu EURO 2021 atak serca
Christian Eriksen reanimowany / Dostawca: PAP/EPA. (RESTRICTIONS: FOR EDITORIAL NEWS REPORTING PURPOSES ONLY. IMAGES MUST APPEAR AS STILL IMAGES AND MUST NOT EMULATE MATCH ACTION VIDEO FOOTAGE. PHOTOGRAPHS PUBLISHED IN ONLINE PUBLICATIONS SHALL HAVE AN INTERVAL OF AT LEAST 20 SECO

Mecz został przerwany, ale spiker poinformował kibiców, żeby pozostali na miejscach. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie przełożenia lub wznowienia spotkania.

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Pojawiły się służby medyczne, a telewizja pokazała, jak ratownicy wykonują masaż serca. Wokół piłkarza i służb medycznych ustawili się pozostali reprezentanci Danii. Wielu z nich miało łzy w oczach, inni się modlili. Na trybunach zapadła cisza. Na murawę wpuszczono także partnerkę Eriksena, która natychmiast znalazła się w ramionach innych piłkarzy.

Po około dziesięciu minutach reanimacji do szatni zeszli Finowie. Duńczycy otoczyli ratowników, którzy znosili Eriksena na noszach.

Na zdjęciu jednego z fotografów, które obiegło internet, widać, jakby Eriksen podniósł na noszach rękę, miał otwarte oczy. (PAP)

mar/ pp/ cegl/
 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura