REKLAMA

Szokujący raport: Polska celem sexturystyki niemieckich pedofilów

Portal TVP Info inforuje, że w jednym z niemieckich raportów dotyczących pedofilii, który rozlicza  tzw. „eksperyment Kentlera”, w ramach którego przekazywano niemieckim pedofilom bezdomne dzieci ujawniono notatkę z dyskusji, jaka odbyła się w połowie lat 90. w berlińskim BVH. Dyskusja miała doprowadzić do „wymiany doświadczeń”, a jej tematami była sytuacja prawnokarna, miejsca w Berlinie, gdzie można uprawiać seks z dziećmi i „podejście do seksturystyki” m.in. omawiano „raporty z podróży” do Polski.
 Szokujący raport: Polska celem sexturystyki  niemieckich pedofilów
/ Pixabay.com

Jak ocenia ks. Adam Żak jezuita, szefa Centrum Ochrony Dziecka oznacza to, że w Polsce musiała istnieć dobrze zorganizowana struktura zdolna zapewnić pedofilom dostęp do dzieci. 

Przypominamy, że w Berlinie przez 30 lat przekazywano dzieci pedofilom. Jak pisze TVP.info: 

Eksperyment Kentlera to szokująca forma działalności rzekomo resocjalizacyjnej podjętej przez władze Berlina Zachodniego na początku lat 70. W jego ramach do 2000 r. przekazywano bezdomne dzieci – problem bezdomności wśród najmłodszych jest znany choćby z głośnej książki „My, dzieci z Dworca Zoo” – pod opiekę pedofilom. Proceder był opłacany z publicznych środków. Pedofile mieli zapewnić dzieciom, które doświadczyły przemocy, głodu i innych nieszczęść – miłość i troskę. Liczba skrzywdzonych w ten sposób dzieci pozostaje nieznana.

– Z raportu poważnej komisji wynika, że m.in. nasz kraj był celem turystyki oferującej seks z małoletnimi. Czy nadal jest? Sprawa Kentlera i sieci pedofilskich w Niemczech to sprawa rozwojowa – mówi portalowi Interia.pl ks. Adam Żak.


Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?
Tygodnik

Opinie

Popkultura