REKLAMA

Z OSTATNIEJ CHWILI: Słowacja strzeliła Polsce gole. Budka i Tusk oglądają mecz

Polska przegrywa ze Słowacją 0:1 w 18. minucie meczu piłkarskich mistrzostw Europy. Gola zdobył Robert Mak. Lider PO Borys Budka i b. premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tuska wspólnie oglądają mecz Mistrzostw Europy Polska-Słowacja. Do spotkania obu polityków doszło w poniedziałek w Sopocie.
 Z OSTATNIEJ CHWILI: Słowacja strzeliła Polsce gole. Budka i Tusk oglądają mecz
/ screenYT/KO

Mecz, który Biało-Czerwoni grają na stadionie w Sankt Petersburgu, rozpoczął się o godz. 18. Niedługo potem szef Platformy zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z Tuskiem. Obaj politycy trzymają szalik w barwach biało-czerwonych. "Wszyscy dziś kibicujemy Biało-Czerwonym. Jesteśmy jedną drużyną!" - napisał Budka.

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Donald Tusk. Według niego, tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w poniedziałek.

Lider PO zapowiadał, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". "Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca" - stwierdził przewodniczący PO.

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura