REKLAMA

Agencja statystów Katowice – jak działa i jak się zgłosić?

Marzysz o tym, żeby zagrać w filmie? Nie masz doświadczenia ani ukończonej szkoły filmowej, a jednak pragnienie zaistnienia na ekranie Cię nie opuszcza? A może chcesz po prostu znaleźć lekką i dobrze płatną pracę dodatkową? Statystowanie w filmach to bardzo ciekawe doświadczenie, a w zdobyciu angażów pomoże Ci agencja statystów Katowice zrzeszająca początkujących.
 Agencja statystów Katowice – jak działa i jak się zgłosić?
/ fot. Agencja Artystyczna INFERNAL

Artykuł Sponsorowany

 

Agencja statystów Katowice – jak działa?

 

Agencja statystów to firma współpracująca ze statystami i kandydatami na statystów oraz z producentami i osobami odpowiedzialnymi za nagrania filmów, seriali, teledysków czy reklam. Producenci, chcąc oszczędzić sobie czasu i kosztów na znalezienie odpowiednich osób do swoich zleceń kontaktują się z agencją statystów w Katowicach i przekazują jej zadanie znalezienia odpowiedniej obsady do swoich produkcji bądź też proszą o przedstawienie sylwetek współpracujących z agencją kandydatów na statystów i wybierają z banku twarzy osoby o określonych cechach.

 

Agencja statystów Katowice proponuje współpracującym z nią statystom angaże. Jeśli propozycje są interesujące, statyści je przyjmują, podpisują umowy i mają zapewnioną pracę w ciekawych projektach, a przy tym bez konieczności uczenia się ról czy dysponowania odpowiednim doświadczeniem w odgrywaniu konkretnych scen. Statysta jest zawsze zatrudniony przez agencję, natomiast agencja rozlicza się osobno z Klientem. Wszystkie strony umowy są zadowolone: Klient szybko znajduje statystów, statysta otrzymuje zlecenie, a agencja statystów Katowice może się rozwijać.

 

Jak się zgłosić do agencji statystów w Katowicach?

 

Dołączenie do banku twarzy agencji statystów w Katowicach jest bardzo proste. Kandydaci na statystów nie muszą spełniać żadnych wymagań ani pod względem swojego warsztatu aktorskiego, ani wyglądu. Statysta „gra tło” – jest ważny, ale w zasadzie nie musi mieć żadnych umiejętności aktorskich. Każdy kandydat na statystę może się zgłosić na casting online za pośrednictwem strony internetowej https://www.agencjainfernal.pl/. Wystarczy wejść w zakładkę Casting i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Ile płaci agencja statystów Katowice?

 

Zarobki, na jakie mogą liczyć współpracownicy agencji statystów w Katowicach, są zależne tak naprawdę od budżetu konkretnej produkcji. Agencja negocjuje stawki ze zleceniodawcami, by zagwarantować zyski zarówno sobie, jak i statystom. Zrozumiałe jest jednak, że zarobki statystów nie są takie same, jak zarobki aktorów. Umowa ze statystą może uwzględniać:

  • stawkę godzinową;
  • konkretną wypłatę;
  • indywidualne rozliczenie.

 

Statyści za dzień zdjęciowy mogą zarobić nawet 200-300 zł, więc jak na tak małą skalę zaangażowania w pracę, jest to bardzo dobry zarobek.

 

Kto może podjąć współpracę z agencją statystów w Katowicach?

 

Statystą może zostać każdy – zarówno kobieta, jak i mężczyzna czy dziecko. Wiek, wygląd, charakter ani umiejętności nie mają znaczenia – wybór statystów zawsze zależy od konkretnej produkcji i tego, jacy ludzie mają odgrywać tłum w danej scenie. Statystami mogą być maluchy, młodzież, trzydziestolatkowie lub seniorzy. Praca statysty jest szczególnie polecana osobom, które chcą sobie dorobić, np. studentom, młodym mamom, emerytom, ale też każdemu, kto czuje pociąg do ekranu i szuka nowych doświadczeń.


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura