"Może PiS nas wykorzysta, ale warto". Poseł Kukiz'15 o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością

Zostało zawarte porozumienie programowe między PiS a Kukiz'15. Zakłada ono, że poprzemy szereg ustaw ważnych dla Kukiz'15, a nasi koledzy będą wspierać wszystko co potrzebne, by obecny układ polityczny, który jest w Sejmie trwał - poinformował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz / (amb) PAP/Paweł Supernak

"To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, na początku takie jak ustawa antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju - ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją" - mówił szef PiS na wspólnym briefingu z Pawłem Kukizem.

"A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał" - dodał prezes PiS. 

- Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych

(...)

Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania

- mówił poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko w RMF FM


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe