Sekretariat Ochrony Służby Zdrowia „S” zastanawia się nad zaostrzeniem protestu

Sekretariat Ochrony Służby Zdrowia „S” zastanawia się nad możliwością zaostrzenia form protestu z powodu nie zrealizowania przez Ministerstwo Zdrowia zapowiedzi podwyżek dla ratowników medycznych w odpowiedniej wysokości.
Według ministerstwa ratownicy otrzymają 400 zł brutto podwyżki od 1 lipca tego roku i kolejne 400 zł od lipca 2018 r. W specjalnym komunikacie Sekretariat Ochrony Służby Zdrowia "S" wskazuje, że: " propozycja ministerstwa zdrowia nie wyczerpała oczekiwań, a były one następujące: 800 zł od 1 lipca 2017 roku następnie 400 zł od 1 września 2017 roku. W 2018 roku podwyżka podobnie jak u pielęgniarek. Oczekiwaliśmy jedynie społecznie uczciwego potraktowania obu zawodów systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, tzn. pielęgniarki i ratownika."
W komunikacie zaznaczono, że podczas spotkania ministerstwo nie próbowało podjąć negocjacji, a jedynie przedstawiło swoje propozycje. W następstwie związkowcy opuścili salę obrad.
W komunikacie zaznaczono, że podczas spotkania ministerstwo nie próbowało podjąć negocjacji, a jedynie przedstawiło swoje propozycje. W następstwie związkowcy opuścili salę obrad.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 27.04.2017 21:46
Komentarze
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
22.06.2026 09:37
Solidarność pamięta. W Płocku obchodzono 50. rocznicę Czerwca ’76
22.06.2026 08:59
„Nowa ustawa otwiera okno możliwości”. Muzealna Solidarność o potrzebie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy
20.06.2026 23:52

Komentarzy: 0
W kulturze przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do myślenia, że niskie płace czy braki kadrowe są czymś naturalnym. Tymczasem nie są. To efekt konkretnych decyzji i priorytetów, a skoro zostały stworzone przez ludzi, mogą również zostać zmienione - mówią przedstawiciele Krajowej Sekcji Muzeów i Instytucji Ochrony Zabytków NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej
Szczecin. Zaostrza się spór w Agryfie
20.06.2026 21:49
W Wieruszowie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
20.06.2026 17:42

Komentarzy: 0
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Mistrzostw Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych odbyła się dziś w Wieruszowie. Zorganizował ją Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "Solidarność". "Tygodnik Solidarność" objął patronatem medialnym to wydarzenie.
Czytaj więcej


