[Video] Prezydent odznaczył piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. "Odbiciem każdego mężczyzny jest kobieta"

Prezydent Polski Andrzej Duda odznaczył dziś piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, za działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.
WARSZAWA ORDER DLA JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO [Video] Prezydent odznaczył piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego.
WARSZAWA ORDER DLA JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO / PAP/Mateusz Marek

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, ogromny honor i zaszczyt. Tak samo, jak ogromnym honorem i zaszczytem było dla mnie to, że mogłem przez tyle lat reprezentować Polskę nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej (...) Jeżeli taki Kuba Błaszczykowski ze wsi Truskolasy może tu stać i osiągnął to co osiągnął, to myślę, że wszyscy muszą mieć marzenia i realizować te marzenia.

- powiedział Jakub Błaszczykowski.

- Usłyszałem wiele razy, że odbiciem czy lustrem każdego mężczyzny jest kobieta. Chciałem podkreślić tutaj bardzo dużą zasługę w tych moich wszystkich sukcesach czy w tym, że stałem się człowiekiem empatycznym i że w pewnym momencie mojego życia lubiłem jak padał deszcz, ale zaczynam lubić jak świeci słońce. To na pewno duża zasługa mojej małżonki, która zmieniła mnie jako człowieka.

- zaznaczył piłkarz.

- To wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć to wysokie polskie odznaczenie wybitnemu sportowcowi za jego osiągnięcia, ale także za działalność człowieka, który idąc drogą wielkiej kariery dostrzega drugiego.

- powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe