REKLAMA

Gowin buńczucznie: „Nie ma w tej chwili możliwości zbudowania koalicji bez mojego ugrupowania"

- Głosowanie w sprawie RPO udowodniło, że jedyny stabilny rząd może w tej kadencji tworzyć Zjednoczona Prawica, której częścią jest Porozumienie - zaznaczył Jarosław Gowin w wywiadzie dla „Super Expressu”.
 Gowin buńczucznie: „Nie ma w tej chwili możliwości zbudowania koalicji bez mojego ugrupowania
/ screen video TVN24

- Choć są tacy, którzy widzieliby Porozumienie poza Zjednoczoną Prawicą, to głosowanie ws. wyboru RPO dowiodło, że nie ma w tej chwili w Sejmie możliwości zbudowania żadnej trwałej koalicji bez mojego ugrupowania.

- powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z „Super Expressem”.

- Oczywiście, w pojedynczych głosowaniach PiS może liczyć czy to na głosy Lewicy, czy to Konfederacji. Ale głosowanie w sprawie RPO udowodniło, że jedyny stabilny rząd może w tej kadencji tworzyć Zjednoczona Prawica, której częścią jest Porozumienie. Wypchnięcie Porozumienia z koalicji pociągnęłoby za sobą chaos, konieczność zabiegania o pojedynczych posłów przed każdym ważniejszym głosowaniem, brak zdolności do przeprowadzania spójnych, dalekosiężnych reform, nasze państwo dryfowałoby bezwładnie. Byłby to smutny koniec projektu Zjednoczonej Prawicy, która przez te 6 lat generalnie dobrze przysłużyła się Polsce.

- ocenił szef Porozumienia.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura