Niemcy. Bundestag zakazał zabijania embrionów piskląt. Dzieci można zabijać do 12 tygodnia

Bundestag zakazał zabijania embrionów kurzych o 6 dniu życia, oraz milionów piskląt płci męskiej wobec powszechnej praktyki zabijania kogutów, ze względu na ich mniejszą przydatność ekonomiczną. W Niemczech w praktyce, nienarodzone dzieci ludzkie mogą być zabijane od 12 tygodnia życia
pisklęta kurze Niemcy. Bundestag zakazał zabijania embrionów piskląt. Dzieci można zabijać do 12 tygodnia
pisklęta kurze / Pixabay.com

Po latach sporów od przyszłego roku masowe zabijanie samców piskląt na fermach kur niosek zostanie zakazane. W hodowli kur niosek, zamiast duszenia około 40 milionów piskląt rocznie wkrótce po wykluciu, w przyszłości proces wykluwania ma zostać przerwany. W tym celu mają być stosowane metody pozwalające na identyfikację płci embrionu - informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Bundestag uchwalił w czwartek wieczorem odpowiednią ustawę autorstwa minister rolnictwa Julii Kloeckner. W związku z tym od 1 stycznia 2022 r. nie będzie wolno już zabijać piskląt kurzych, a od 2024 r. będzie można stosować wyłącznie metody umożliwiające selekcję samców na wczesnym etapie. Powinno to dać rolnikom czas na dostosowanie się do nowej sytuacji prawnej.

Ponieważ samce kur niosek produkują mniej mięsa niż brojlery, nie są one wykorzystywane do produkcji mięsa, są uznawane za nieprzydatne.

- Gdy embrion kurczaka cieszy się większą ochroną życia niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii

- komentuje na Twitterze prof. David Engels


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe