REKLAMA

Polityk PiS o Tusku: Jest dla nas wygodnym przeciwnikiem

– Na pewno nikogo nie lekceważymy. Ale też nie przesadzajmy – stwierdził poseł PiS Paweł Lisiecki, pytany o możliwy powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną.
Były premier Donald Tusk Polityk PiS o Tusku:  Jest dla nas wygodnym przeciwnikiem
Były premier Donald Tusk / Flickr / Photo: Raul Mee (EU2017EE) / CC BY 2.0

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki został zapytany przez dziennikarza serwisu salon24.pl o doniesienia medialne, dotyczące powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

– Na pewno nikogo nie lekceważymy. Ale też nie przesadzajmy. Myślę, że Donald Tusk wbrew ogromnym nadziejom, jakie pokładają w nim politycy PO, jest dla nas bardzo wygodnym przeciwnikiem – stwierdził polityk partii rządzącej.

Jak tłumaczył dalej Lisiecki, na Tusku „ciąży dorobek” ośmiu lat rządów PO – PSL. – Kwestie takie jak podniesienie wieku emerytalnego, zabranie pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych, sprawa 250 miliardów z VAT, które udało się odzyskać w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy, a w czasie rządów Platformy Obywatelskiej wydawało się to niemożliwe – wymienia polityk.

– Rządy Donalda Tuska są przez sporą część społeczeństwa oceniane bardzo krytycznie – dodał Lisiecki.

Polityk podkreślił także, że jego zdaniem jeśli Tusk wróci na polską scenę polityczną, to będzie chciał być jedynym liderem. – I otwarte jest pytanie o to, czy Rafał Trzaskowski będzie w stanie się byłemu premierowi podporządkować. Jeśli tak, to opozycja będzie monolitem (...) Jeśli nie, to po stronie antypisu czekają nas kolejne wstrząsy tektoniczne – stwierdził.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura