REKLAMA

Dworczyk zarzuca "Wyborczej" kłamstwo

"Kłamstwa zawarte w artykule GW służą wyłącznie osobom siejącym dezinformacje. #StopFakeNews" – napisał szef KPRM Michał Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk Dworczyk zarzuca
Szef KPRM Michał Dworczyk / PAP/Paweł Supernak

Wpis szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odnosił się do tekstu opublikowanego w piątek, w serwisie "Gazety Wyborczej", poświęconego ostatniemu atakowi hakerskiemu na polskie służby. Ofiarą ataku był między innymi Michał Dworczyk oraz jego rodzina. CZYTAJ WIĘCEJ

W tekście "Nie było >>cyberataku z Rosji<<. Za wyciek maili odpowiada osoba z otoczenia Dworczyka", znany z niechęci do PiS dziennikarz Wojciech Czuchnowski dowodzi, że wyciek tajnych informacji to efekt przecieku, a nie działań obcych służb.

 

 

„Publikowane na komunikatorze Telegram materiały ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka pochodzą od osoby z jego najbliższego otoczenia, która miała dostęp do haseł i urządzeń ministra. Według źródeł >>Wyborczej<< takich ustaleń dokonała ABW prowadząca śledztwo w sprawie wycieku” – przekonuje dziennikarz.

Informacje podawane przez "Gazetę Wyborczą" zdementował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn oraz sam szef KPRM.

 

 

"Kłamstwa zawarte w artykule GW służą wyłącznie osobom siejącym dezinformacje. #StopFakeNews" – skomentował sprawę Dworczyk.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura