REKLAMA

Zarząd partii zawiesił Gowina? Kolejna awantura w Porozumieniu

Zarząd Porozumienia zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii Jarosława Gowina – poinformował Radio ZET poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk.
 Zarząd partii zawiesił Gowina? Kolejna awantura w Porozumieniu

Jak poinformował Radio ZET poseł Kamil Bortniczuk, zarząd partii Porozumienie Jarosława Gowina zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii... jej lidera Jarosława Gowina.

– Mamy opinię prawnika – komentuje sprawę Bortniczuk, który zapowiada też, że jutro Porozumienie łączy się z Partią Republikańską.

Dziennikarz WP.pl Mariusz Gierszewski opublikował na Twitterze dokument ze spotkania Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosława Gowina, gdzie podjęto decyzję o zawieszeniu wicepremiera.

Jak czytamy w dokumencie, Gowin został zawieszony za "uporczywe naruszanie Statutu", na okres trzech miesięcy. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

– To konsekwencja opinii prawnej, którą otrzymaliśmy – tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Adam Bielan.

Spór o Porozumienie

W Porozumieniu od kilku miesięcy trwa spór dotyczący kierownictwa ugrupowania. Europoseł PiS, do niedawna polityk Porozumienia Adam Bielan uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 r. na wniosek lidera partii Jarosława Gowina został uzupełniony niezgodnie ze statutem, a trzyletnia kadencja Gowina upłynęła w kwietniu 2018 r. Bielan uważa też, że od 4 lutego w wyniku decyzji sądu koleżeńskiego, jako przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia, przejął obowiązki prezesa partii. 

Ostatecznie próby przejęcia władzy w partii przez Bielana zakończyły się niepowodzeniem i politycy związani z tym politykiem poinformowali o utworzeniu nowego ugrupowania – Partii Republikańskiej. Konwencja założycielska nowej formacji ma odbyć się już w ten weekend.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura