Pawłowicz apeluje do Szwedów: Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce...

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz w swoim stylu zabrała głos komentując zbliżające się spotkanie Polska-Szwecja, w ramach EURO2020.

Trwają rozgrywki EURO 2020. W sobotę w Sewilli gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Alvaro Moraty, ale w 54. minucie wyrównał Robert Lewandowski. Dzięki remisowi biało-czerwoni wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału, mimo porażki ze Słowacją 1:2 w pierwszej kolejce.

Żeby wyjść z grupy polska reprezentacja musi jednak w środę wygrać spotkanie ze Szwecją. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Środowy mecz skomentowała na Twitterze znana z ostrych wypowiedzi sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

„Szwedzi. Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie” – napisała Pawłowicz, podając we wpisie link do artykułu poświęconego "Polskim skarbom zrabowanym podczas potopu szwedzkiego".