Demonstrujący krzyczeli "Je**ć PiS". Niemiecki ambasador chwali Paradę Równości

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości. Chociaż nie obyło się bez wulgarnych haseł i skandalicznych zachowań, manifestację chwali Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.
Parada Równości w Warszawie, zdjęcie ilustracyjne Demonstrujący krzyczeli
Parada Równości w Warszawie, zdjęcie ilustracyjne / PAP/Leszek Szymański

Wczoraj ulicami stolicy przeszła manifestacja środowisk LGBT. Pośród licznych publikowanych w sieci fotografii z wydarzenia, pojawiło się również zdjęcie szokujące, na którym widać mężczyznę z tęczowymi aplikacjami, trzymającego na smyczy kobietę przebraną za psa. Obok nich stoi brodaty mężczyzna w sukience. Kobieta na kolanach trzyma "flagę" w barwach transsseksualistów. Wszystkiemu przygląda się ok. trzynastoletnia dziewczynka trzymana przez mężczyznę ze smyczą za rękę. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak relacjonowała, wspierająca wydarzenie, „Gazeta Wyborcza”: „Hasło: >>Je**ć PiS<< cały czas jest aktualne i cały czas jest na ustach uczestników parady”.

Te zachowania nie zniechęciły jednak ambasadora Niemiec w Polsce, który chwalił Paradę Równości.

„Za tolerancją i przeciwko dyskryminacji. Również Ambasada Niemiec dzisiaj na #Paradarownosci” – napisał wczoraj na Twitterze Arndt Freytag von Loringhoven.

 

 

Wpis skomentował wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, który napisał: „Rozumiem, że z tolerancyjnym hasłem j.... ć PiS obecnym na paradzie na ustach. Gratuluję wyczucia i znajomości konwencji wiedeńskiej. Niewątpliwy wkład w relacje polsko-niemieckie”.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe