Tęczowy stadion na mecz Niemcy-Węgry? "Burmistrz napisze do UEFA"
20.06.2021 15:47

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Burmistrz Monachium Dieter Reiter wystosuje w poniedziałek list do UEFA, w którym wezwie do zorganizowania tęczowego protestu przeciwko polityce premiera Węgier Viktora Orbana. "Burmistrz napisze list do UEFA już jutro" – zapowiedziała w niedzielę jego rzeczniczka.
Rada Miasta Monachium już wcześniej postulowała, aby arena Mistrzostw Europy została podświetlona w kolorach tęczy na mecz Niemcy - Węgry - informuje agencja dpa.
Monachium "opowiada się za różnorodnością, tolerancją i prawdziwą równością w sporcie i całym społeczeństwie" - czytamy we wniosku, który formalnie zostanie rozstrzygnięty dopiero w środę w dniu meczu.
Decyzja należy do UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich).
Tęczowy protest ma być wymierzony w - zdaniem organizatorów - "homofobiczną politykę" premiera Węgier.
Tęczowe kolory są ogólnoświatowym symbolem różnorodności płciowej i seksualnej.
Inicjatywę Monachium z zadowoleniem przyjął Związek Lesbijek i Gejów w Niemczech.
(PAP)
zm
Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.06.2021 15:47
Źródło: PAP
Strajk niemieckich dziennikarzy wymusił podwyżki
01.04.2026 10:35
To koniec? Wymowny wpis Roberta Lewandowskiego po meczu ze Szwecją
01.04.2026 05:25
Niemcy zaciskają pasa przed świętami. Widać wyraźną zmianę
31.03.2026 16:42
Dziesiątki milionów euro rocznie. Europa Wschodnia priorytetem niemieckiej Fundacji Adenauera
31.03.2026 08:55

Komentarzy: 0
Fundacja Konrada Adenauera, blisko powiązana z niemiecką partią CDU, przeznacza dziesiątki milionów euro rocznie na działania w Europie Wschodniej. Najnowszy raport pokazuje, że region ten – szczególnie po 2022 roku – stał się jednym z głównych kierunków jej aktywności, łączącej projekty edukacyjne, polityczne i analityczne z szerszymi celami niemieckiej polityki zagranicznej.
Czytaj więcej
Szef MSZ Niemiec: "Sprowadziliśmy na Polskę niewyobrażalne cierpienia"
30.03.2026 14:37

Komentarzy: 0
Szef dyplomacji niemieckiej Johann Wadephul oświadczył, że "nic nie jest i nigdy nie będzie w stanie cofnąć niewyobrażalnych cierpień, które my Niemcy sprowadziliśmy na Polskę za sprawą wojny i okupacji". Wadephul powiedział to w poniedziałek przed spotkaniem w Polsce z wicepremierem i szefem MSZ Radosławem Sikorskim.
Czytaj więcej



