REKLAMA

[Tylko u nas] B. Więzień Auschwitz i ofiara "dr" Mengele dziękuje Premierowi prof. Piotrowi Glińskiemu

Na początku chciałabym serdecznie podziękować Panu Ministrowi w imieniu Społecznego Komitetu 14 czerwca i moim własnym, za stworzenie ciepłej, przyjaznej atmosfery w czasie obchodów 81 Rocznicy Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz, które miały miejsce w dniu 14 czerwca 2021 roku w Muzeum KL Auschwitz, połączonych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Brama Auschwitz [Tylko u nas] B. Więzień Auschwitz i ofiara
Brama Auschwitz / Wikipedia CC BY-SA 3,0 bibi595

Serdecznej, pełnej empatii atmosfery, którą wszyscy obecni bez wyjątku odczuli, co było widoczne na twarzach osób uczestniczących w oficjalnej części obchodów. Bardzo cennej w tym trudnym przecież momencie i pełnym strasznych wspomnień miejscu, zwłaszcza dla nas, którzy przeżyliśmy piekło KL Auschwitz. A jednak czujemy głęboki, patriotyczny obowiązek dania świadectwa prawdzie o początkach KL Auschwitz stworzonego celem eksterminacji Polaków.

Był to dla nas wszystkich ważny, piękny moment, który na długie lata zostanie w pamięci Polaków, ponieważ te obchody są dla wielu z nas bardzo ważnym elementem w historii  KL Auschwitz.

Serdecznie dziękuję Panu Ministrowi za ciepłe słowa wypowiedziane  w osobistej wymianie  z przedstawicielami  naszego Społecznego Komitetu 14 czerwca, którzy brali udział w obchodach. To był piękny gest z Pańskiej strony, a oni zdecydowanie zasłużyli sobie na pare słów zachęty do  dalszego działania.

Nie da się ukryć, że zarówno tegoroczne obchody 81 rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz, jak również  ubiegłoroczne 14.6.2020 roku z obecnością Pana Prezydenta, były zupełnie nieporównywalne z tymi sprzed  poprzednich lat.

Te uroczystości  były z pewnością jednymi z ostatnich, aby być z nami, ocalałymi z tej tragedii, świadkami historii, która spotkała Naród Polski. Jeszcze parę lat i nikt z nas nie będzie mógł wziąć udziału w obchodach 14 czerwca i 27 stycznia. Będą  one obchodzone bez nas, świadków historii. Stąd prośba, aby w następnych obchodach, dopóki jeszcze żyjemy i jesteśmy z Wami,  licznie uczestniczyły delegacje polskich szkół, polskiej młodzieży - naszej upragnionej Sztafety Pamięci.

Z głębokim szacunkiem i podziękowaniami
Barbara Wojnarowska Gautier

[autorka jest b. Więźniem niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau i ofiarą nieludzkich eksperymentów "medycznych" niemieckiego potwora "dr" Mengele]


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura