REKLAMA

Timmermans znów szokuje! Nazywa Polskę i Węgry „uczniami czarnoksiężnika” Putina. Jest odpowiedź wiceszefa MSZ

„Putin jako pierwszy wykorzystał homofobię jako broń, a jego »uczniowie czarnoksiężnika« w Polsce i na Węgrzech poszli za jego przykładem” – twierdzi wiceszef KE Frans Timmermans.
 Timmermans znów szokuje! Nazywa Polskę i Węgry „uczniami czarnoksiężnika” Putina. Jest odpowiedź wiceszefa MSZ
/ fot. YouTube


Wiceszef Komisji Europejskiej w obszernym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych postanowił po raz kolejny zaatakować Polskę i Węgry. W swojej publikacji nt. LGBT nazwał kraje „uczniami czarnoksiężnika” Putina.

„Strefy wolne od osób LGBTIQ+ w Polsce i niedawne oburzające węgierskie prawo zakazujące treści LGBTIQ+ w szkołach i w telewizji dla dzieci, to nowe dno i przypomnienie dla wszystkich, że w sercu UE korzysta się z podręcznika Putina” – czytamy we wpisie Timmermansa.

Jak dodał, „Putin jako pierwszy wykorzystał homofobię jako broń, a jego »uczniowie czarnoksiężnika« w Polsce i na Węgrzech poszli za jego przykładem”.
 

Wiceszef MSZ odpowiada


Do słów Fransa Timmermansa odniósł się na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, który nie szczędził ostrych słów w kierunku wiceszefa KE.

„W POLSCE NIE MA STREF WOLNYCH OD LGBT. Jeśli komisarze KE sami korzystają z fake newsów, to nic dziwnego, że ich skuteczność w wielu kwestiach, w tym w polityce wschodniej, nie spełnia oczekiwań obywateli UE” – napisał.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura