Gowin zapytany o Partię Republikańską. „To ruch wewnętrzny w ramach PiS”

Powstanie tej nowej partii to jest tak naprawdę ruch wewnętrzny w ramach PiS – powiedział w poniedziałek w Krakowie prezes Porozumienia Jarosław Gowin, odnosząc się do powołania przez europosła Adama Bielana Partii Republikańskiej.
 Gowin zapytany o Partię Republikańską. „To ruch wewnętrzny w ramach PiS”
/ fot. PAP/Łukasz Gągulski

– Jakaś grupa polityków identyfikujących się z PiS-em otrzymała licencję na utworzenie własnej, rzekomo niezależnej partii – ocenił lider Porozumienia. Nie odpowiedział na pytanie, czy podpisze z partią Bielana umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Gowin uczestniczył w poniedziałek w Krakowie w spotkaniu ministrów ds. gospodarki Grupy Wyszehradzkiej i Francji. Jak zauważył, uczestnicy tego spotkania rozmawiali o sprawach kluczowych dla UE i "mogą być znudzeni poruszaniem tematu mało istotnego nawet w kontekście polskiej polityki".

W niedzielę w Warszawie odbył się Zjazd Republikański, na którym europoseł Adam Bielan ogłosił powołanie Partii Republikańskiej. Znaleźli się w niej m.in. byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina, oprocz Bielana m.in. członek Rady Ministrów Michał Cieślak, wiceszef MFiPR Jacek Żalek czy podsekretarz stanu w MAP Zbigniew Gryglas oraz poseł Kamil Bortniczuk.

– Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności, jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy – oświadczył Bielan. – Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był gościem specjalnym wydarzenia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe