REKLAMA

Gowin zapytany o Partię Republikańską. „To ruch wewnętrzny w ramach PiS”

Powstanie tej nowej partii to jest tak naprawdę ruch wewnętrzny w ramach PiS – powiedział w poniedziałek w Krakowie prezes Porozumienia Jarosław Gowin, odnosząc się do powołania przez europosła Adama Bielana Partii Republikańskiej.
 Gowin zapytany o Partię Republikańską. „To ruch wewnętrzny w ramach PiS”
/ fot. PAP/Łukasz Gągulski

– Jakaś grupa polityków identyfikujących się z PiS-em otrzymała licencję na utworzenie własnej, rzekomo niezależnej partii – ocenił lider Porozumienia. Nie odpowiedział na pytanie, czy podpisze z partią Bielana umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Gowin uczestniczył w poniedziałek w Krakowie w spotkaniu ministrów ds. gospodarki Grupy Wyszehradzkiej i Francji. Jak zauważył, uczestnicy tego spotkania rozmawiali o sprawach kluczowych dla UE i "mogą być znudzeni poruszaniem tematu mało istotnego nawet w kontekście polskiej polityki".

W niedzielę w Warszawie odbył się Zjazd Republikański, na którym europoseł Adam Bielan ogłosił powołanie Partii Republikańskiej. Znaleźli się w niej m.in. byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina, oprocz Bielana m.in. członek Rady Ministrów Michał Cieślak, wiceszef MFiPR Jacek Żalek czy podsekretarz stanu w MAP Zbigniew Gryglas oraz poseł Kamil Bortniczuk.

– Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności, jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy – oświadczył Bielan. – Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był gościem specjalnym wydarzenia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura