REKLAMA

Na stronach internetowych irańskich mediów pojawiły się komunikaty o zajęciu ich przez władze USA

Na stronach internetowych irańskich mediów państwowych pojawiły się we wtorek komunikaty o zajęciu ich przez amerykańskie władze. Przyczyna tych działań nie jest znana. Nie funkcjonuje m.in. witryna anglojęzycznej stacji Press TV.
 Na stronach internetowych irańskich mediów pojawiły się komunikaty o zajęciu ich przez władze USA
/ Pixabay.com

Po wejściu na strony mediów widać komunikat o zajęciu domeny przez rząd USA w ramach akcji Biura Przemysłu i Bezpieczeństwa Ministerstwa Handlu, Biura Kontroli Eksportu i FBI.

Komunikat powołuje się na przepisy pozwalające na zajęcie mienia mającego związki z terroryzmem. Dotknięte zostały m.in. strona anglojęzycznego kanału informacyjnego Press TV, arabskojęzycznego Al-Alam oraz prowadzonego przez związany z Iranem ruch Huti kanału Al-Masirah.

Dokładna przyczyna tych działań nie jest na razie znana. Według irańskiej agencji prasowej IRNA, zablokowany został szereg irańskich stron internetowych.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price odmówił komentarza podczas konferencji prasowej, dodając że komunikat wyda ministerstwo sprawiedliwości. Resort jak dotąd nie odniósł się do sprawy.

Jak przypomina agencja Reutera, w październiku 2020 roku amerykańskie władze zajęły całą sieć 92 domen, które według Waszyngtonu były używane przez irańskich Strażników Rewolucji do szerzenie dezinformacji. (PAP)

osk/ ap/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura