REKLAMA

Ostra wymiana zdań na antenie TVN24. "Płaska złośliwość, granie schematem"

Dziennikarka Monika Olejnik i doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz dyskutowali o sprawie ataków hakerskich na polskich polityków. Doszło do ostrej wymiany zdań.
Doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz był gościem w programie
Doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz był gościem w programie "Kropka nad i". / TVN24

Prof. Zybertowicz był gościem w programie "Kropka nad i", na antenie stacji TVN24. W trakcie programu dziennikarka pytała doradcę prezydenta o kwestię ataków hakerskich na skrzynki mailowe (m.in. szefa KPRM Michała Dworczyka).

"Świat cyber jest jak durszlak"

Olejnik zapytała swojego gościa między innymi o to, czy w wyniku ataków jest zagrożone bezpieczeństwo państwa. – Jest zagrożone każdego dnia (...) m.in. przez to, że komentatorzy, politycy, dziennikarze powtarzają pewne treści, nie mając możliwości sprawdzenia, czy one są dezinformacjami, czy nie – stwierdził w odpowiedzi prof. Zybertowicz.

Dalej gość Olejnik podkreślił, że „świat cyber jest jak durszlak”. – Wszędzie następują skandaliczne wycieki. Architektura internetu po prostu jest ułomna. Internet był zbudowany na protokołach konstruowanych nie z myślą o bezpieczeństwie; cyberświat jest strukturalnie ułomny – tłumaczył.

Doradca prezydenta stwierdził także, że pomimo uchybień w procedurach bezpieczeństwa, „nie wydarzyło się nic, co by odbiegało od wpadek czy błędów, udanych ataków na system bezpieczeństwa państwa czy infrastrukturę krytyczną”.

W odpowiedzi dziennikarka powiedziała: „Nas słuchają informatycy i umierają ze śmiechu”.

"Uwielbiam wzruszone dziewczyny"

Do ostrej wymiany zdań doszło też pod koniec programu, kiedy Olejnik zapytała prof. Zybertowicza o wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy nt. koronawirusa i szczepionek. 

– Płaska złośliwość, granie schematem już ogranym, wyrwany fragment z kontekstu. Myślałem, że mimo wszystkich pani wad potrafi pani jednak oryginalne posunięcia wykonywać, a pani gra... – odpowiedział jej doradca prezydenta, zwracając uwagę, że Olejnik zacytowała fragment wypowiedzi wyjęty z kontekstu.

– Ja zawsze do pani przychodzę z nadzieją, że my w naszej rozmowie zmienimy świat na lepsze, damy dobry przykład sporu ponad podziałami, dlatego przyjmuję zaproszenia od pani – tłumaczył dalej gość programu.

W odpowiedzi dziennikarka stwierdziła, że jest wzruszona słowami polityka. – Uwielbiam wzruszone dziewczyny – zażartował prof. Zybertowicz, a Olejnik zakończyła program słowami: „Musimy na tym kończyć, widocznie zacięła się maszyna narracyjna”.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura