REKLAMA

Głosowanie ws. odwołanie Terleckiego. Wiadomo kiedy się odbędzie

Opozycja domaga się odwołania wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się dzisiaj w nocy.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Głosowanie ws. odwołanie Terleckiego. Wiadomo kiedy się odbędzie
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. / PAP/Tomasz Gzell

Jak poinformował poseł PSL Dariusz Klimczak, dzisiaj  po godzinie 20 Sejm zajmie się wnioskiem o odwołanie wicemarszałka Terleckiego. Głosowania w tej sprawie odbędzie się po północy.

 

 

Wniosek o odwołanie Terleckiego złożył klub Koalicji Obywatelskiej; wspólny wniosek złożył też klub Lewicy oraz koło Polska 2050.

Wniosek o odwołanie Terleckiego

Opozycja domaga się odwołania wicemarszałka Sejmu m.in. z powodu wypowiedzi polityka na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

Chodzi o post, który Terlecki zamieścił na początku czerwca na Twitterze. Polityk PiS odnosił się w nich do informacji, że liderka białoruskiej opozycji będzie gościem Campusu Polska Przyszłości – wydarzenia, które Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska organizuje na przełomie sierpnia i września. 

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" – napisał wówczas wicemarszałek, a jego wpis wywołał falę komentarzy.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura