"Nie liczcie, że złamiecie Wyborczą! Rozwód! Pikietowanie kin Helios!". Na Czerskiej już na noże

Dziś o 20.00 ma się odbyć online wiec "Czytelników i Zespołu Wyborczej". Redakcja GW odwołuje się do czytelników w związku z gwałtownym konfliktem, który wybuchł wokół planów zarządu Agory, który chce połączyć redakcje Wyborczej i Gazeta.pl
konflikt
konflikt / Pixabay.com

Jak podawał serwis branżowy Press.pl zarząd spółki Agora SA postanowił o połączeniu Gazety Wyborczej z internetowym serwisem Gazeta.pl. Weto postawił redaktor naczelny Gazety Wyborczej Adam Michnik - W "Wyborczej" panują złe nastroje. Zostaliśmy tym kompletnie zaskoczeni - miał przekazać serwisowi anonimowy wysoko postawiony pracownik Gazety Wyborczej.

Powodem ma być "podjęcie przez zarząd spółki decyzji o połączeniu dotychczasowego segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy Grupy Agora realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A".

Według ustaleń Press.pl Adam Michnik miał nawet zagrozić odejściem.

Dziś Wyborcza.pl publikuje listy "w obronie swojej niezależności" - "Z całego świata do naszej redakcji płyną wyrazy wsparcia i otuchy. A do zarządu Agory i jej założycieli napisali publicyści, organizacje społeczne i przedstawiciele świata biznesu. Są zaniepokojeni, czy z powodów zmian wewnątrzkorporacyjnych siła i niezależność "Wyborczej" nie zostaną osłabione"

- Nie liczcie na to, że złamiecie redakcję "Wyborczej" i będzie OK

- pisze Jacek Żakowski, który porównuje Wyborczą do New York Times

- Ten, kto zniszczy "Wyborczą", przetrąci kruchy kręgosłup demokratycznej Polski

- dramatyzuje Żakowski i grozi pikietami należących do Agory kin "Helios" i proponuje "rozwód" Wyborczej z Agorą.

- Proszę – opamiętajcie się! Czyż nie zdajecie sobie sprawy z tego, że robicie najwspanialszy prezent wszystkim ciemnym siłom marzącym tylko o jednym: by uciszyć znienawidzone medium obnażające wszystkie afery, świństwa, brudne sprawki i knowania tej władzy? Będą wbijać klin w każdą widoczną w tym monolicie rysę, użyją wszystkich podłych chwytów, by Was osłabić i zniszczyć, zapewniając sobie bezkarność i możność swobodnego rozkradania Polski, ogłupiana społeczeństwa kłamstwem i propagandą. Jesteście dla Polaków jak butla z tlenem pozwalająca oddychać w zatrutym głupotą i podłością powietrzu

- pisze szef wydawnictwa Znak Jerzy Illg

- „Wyborcza" musi zostać. Taka, jaka jest – jako jeden z ostatnich bastionów prawdziwego, rzetelnego dziennikarstwa, które w systemie codziennych układów, nacisków, szantaży nie zapomina o jego misji. 

Takiej „Wyborczej" bronimy i będziemy bronić. 

- pisze Strajk Kobiet

- Bez niezależnej i zaangażowanej "Wyborczej" i jej rzetelnego dziennikarstwa nie odbudujemy państwa prawa i tracimy ważnego sojusznika w tych najważniejszych sprawach. Teraz, jak nigdy wcześniej, nie możemy sobie pozwolić na taką stratę.

- piszą "Wolne Sądy"

Swoje dorzucają KOD, Paweł Kasprzak i Dominika Kulczyk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe