Kaczyński ukarany przez komisję etyki. Co zrobił prezes PiS?

Wicepremier Jarosław Kaczyński został ukarany za wypowiedź z października ubiegłego roku. Polityk nazwał wówczas opozycję "przestępcami”.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P), minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (3L), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (2L) na sali obrad Sejmu w Warszawie, Kaczyński ukarany przez komisję etyki. Co zrobił prezes PiS?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P), minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (3L), minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (2L) na sali obrad Sejmu w Warszawie, / PAP/Wojciech Olkuśnik

"Wicepremier Rady Ministrów, Prezes PiS Jarosław Kaczyński, został ukarany naganą przez Komisję Etyki Poselskiej” – poinformowała na Twitterze poseł Lewicy Monika Falej.

 

 

Jak informuje dalej polityk, wicepremier został ukarany za słowa skierowane do opozycji. Chodzi o wypowiedź z Sejmu, z 28 października ub.r., w której Kaczyński nazwał opozycję "przestępcami".

Komentując protesty wywołane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, Kaczyński mówił do posłów: „Mamy dzisiaj w Polsce bardzo wysoki stan zagrożenia z powodu epidemii. Otóż ten stan wyklucza jakiekolwiek spotkania publiczne powyżej pięciu osób. Odbywa się, z waszego podjudzenia, setki i tysiące różnego rodzaju demonstracji”.

–  To, co się dzieje na tej sali, pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej. Wy w tej chwili w imię własnych interesów, małych brudnych interesów, interesów (Sławomira - red.) Nowaka, w imię tych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami – stwierdził dalej prezes PiS.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe