„Narzucają feminizm i LGBT”. Sukces prawników - Sąd nakazał wycofanie wulgarnego podręcznika dla dzieci

Sąd administracyjny w Madrycie przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich i nakazał władzom stołecznej gminy Getafe wycofanie ze szkół podręcznika „Buntownicy płciowi” - poinformowała w czwartek w rozmowie z PAP Polonia Castellanos, przewodnicząca organizacji.
 „Narzucają feminizm i LGBT”. Sukces prawników - Sąd nakazał wycofanie wulgarnego podręcznika dla dzieci
/ pixabay

Sąd dał władzom Getafe dwadzieścia dni na wycofanie podręczników ze szkół ze względu na „poważne naruszenie praw podstawowych ujętych w Konstytucji, m. in. prawa do wolności religijnej”. „To nie są podręczniki edukacji seksualnej, narzucają ideologie radykalnego feminizmu i LGTB” – powiedziała PAP Polonia Castellanos. – Rozprowadzano je nawet w szkołach katolickich”.

Przewodnik składa się z 6 części z wprowadzeniem burmistrz Getafe, która wyraziła zaniepokojenie, że „od dzieciństwa narzuca się stereotypy seksualne” i podkreśliła, że należy z nimi walczyć. „Chodzi o to, abyśmy od dzieciństwa i wczesnej młodości nauczyli się decydowania o naszych ciałach, kochania bez strachu, życia bez przemocy i innych maskulinizacji” – napisała.

W piśmie wysłanym w kwietniu do szkół podstawowych i średnich władze gminy zaleciły korzystanie z podręcznika w celu „depatriarchalizacji”. Według publikacji, obecne społeczeństwo wpaja dzieciom „genitalną, androcentryczną, fallusocentryczną, penetrocentryczną i heteronormatywną” wizję społeczeństwa, z czym należy skończyć. W związku z tym zachęca dziewczynki do „odkrywania łechtaczki”, którą definiuje jako „królową przyjemności”, a także przekazuje im inne propozycje, jak: „masturbacja jest fajna”, poparte szczegółowymi rysunkami części kobiecych genitaliów z entuzjastycznymi wyjaśnieniami w stylu komiksu. „Chodzi o to, aby wszyscy chłopcy i dziewczynki z Getafe, wszyscy nieletni i młodzież tej gminy mieli satysfakcjonujące relacje seksualne, ewidentnie i jasno mówiąc, satysfakcjonujące i równe” – podkreśliła burmistrz.

Według Polonii Castellanos podręcznik ma na celu nie tylko „reedukowanie” dzieci już w szkołach podstawowych, ale także samych rodzin poprzez „redefiniowanie pojęcia pary, promowanie wolnego seksu i atakowanie Kościoła”. Zdaniem Prawników Chrześcijańskich, burmistrz Getafe powinna zostać natychmiast zdymisjonowana. „Przedstawiciel rządu nie może postępować wbrew prawu i naruszać praw chrześcijan i praw rodziców, z ewidentną szkodą dla dzieci” - stwierdziła.

„Jedynym celem tej publikacji jest narzucenie ideologii, na co wydano pieniądze publiczne, a te, w dobie kryzysu, powinny zostać przeznaczone na pomoc dla potrzebujących” – podkreśliła. "Za dwadzieścia dni podręcznik +Buntownicy Płciowi+ zniknie ze szkół w Getafe, ale trudno będzie naprawić szkody wyrządzone nieletnim” – stwierdził sędzia rozpatrujący skargę Prawników Chrześcijańskich.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe