REKLAMA

"Doszło tutaj do nieporozumienia". Rzecznik PiS o odejściu posłów

Posłowie Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Czartoryski i Małgorzata Janowska opuścili klub PiS i powołali własne koło parlamentarne "Wybór Polska". Z jakich powodów politycy opuścili partię rządzącą?
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska / PAP/Rafał Guz

Zdecydowaliśmy się powołać w dniu dzisiejszym odrębne koło parlamentarne (...) Nie czynimy tego aby wewnątrz tzw. Zjednoczonej Prawicy targować się, mieć jakąś silniejszą pozycję przetargową, bo wiemy, że tak się dzieje – tłumaczył na konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Girzyński. CZYTAJ WIĘCEJ

„Będziemy starali się to wyjaśnić”

W rozmowie z mediami odejście trójki posłów komentowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

– Jesteśmy przekonani, że ta nagła, bo zwracam uwagę, że jest to nagła decyzja, w przypadku posła Girzyńskiego ma związek ze sprawą, którą była parę dni temu bardzo szeroko komentowana. Chodzi o to, co wydarzyło się w biurze Adama Hofmana. Jak państwo wiedzą, jest taki związek, nie jest tajemnicą, że panowie są w relacjach towarzyskich czy wcześniej zawodowych – tłumaczyła polityk.

–  Jeśli chodzi o panią poseł Janowską, wydaje się, że doszło tutaj do nieporozumienia i będziemy starali się to wyjaśnić – mówił dalej Czerwińska.

– Jeśli chodzi o posła Czartoryskiego, pan poseł dzisiaj tego nie mówił, ale tutaj też jak państwo wiedzą, toczy się sprawa – podkreśliła poseł.

– My nie wiemy jaki jest, będzie finał tej sprawy. Nic na ten temat nie wiemy, bo też nie możemy tego wiedzieć. Natomiast pan poseł formułował takie oczekiwania wobec szefostwa, kierownictwa partii, klubu, żeby jakby tę sprawę omawiać. Niestety politycy nie mogą ingerować w niezależne postępowanie – dodała polityk.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura