Wzrost zachorowań ale i tak zdjęli obowiązek noszenia maseczek

Od soboty w Hiszpanii przestał obowiązywać nakaz noszenia masek na świeżym powietrzu. Nowy przepis wszedł życie pomimo wzrostu liczby zachorowań na Covid-19 w większości wspólnot autonomicznych kraju.
 Wzrost zachorowań ale i tak zdjęli obowiązek noszenia maseczek
/ pixabay

Wirusolodzy z Hiszpanii wskazują, że od trzech dni systematycznie rośnie liczba zakażeń w kraju, a na 100 tys. obywateli przypada już ponad 95 przypadków zakażenia. Nowelizacja przepisów sanitarnych dotyczących masek została zatwierdzona w środę przez Międzyregionalną Radę ds. Zdrowia, w skład której wchodzą przedstawiciele ministerstwa zdrowia Hiszpanii oraz regionalnych służb medycznych.

Nowe prawo, które jest warunkowe, i może zostać zniesione w sytuacji nasilenia się pandemii wchodzi w życie w chwili, gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem w większości wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Zniesienie obowiązującego przez 13 miesięcy nakazu noszenia masek możliwe jest w sytuacji, gdy pomiędzy osobami występuje 1,5-metrowy dystans społeczny.

Maski mają wciąż obowiązywać podczas wydarzeń masowych, których uczestnicy nie mają miejsc siedzących. Są konieczne również w środkach transportu publicznego. Obowiązujące od północy w sobotę przepisy nie wymagają noszenia masek na plażach i basenach, w sytuacji, gdy osoba korzysta z tych miejsc jedynie w gronie najbliższej rodziny lub przyjaciół.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe