REKLAMA

Dramatyczna sytuacja w Moskwie. Najwięcej zgonów do początku pandemii

W Moskwie odnotowano w ciągu ostatniej doby 114 zgonów na COVID-19 - to najwięcej od początku pandemii. Poprzednia najwyższa liczba zgonów w ciągu doby zarejestrowana została 25 czerwca, gdy zmarło 98 osób. Dane te podał w niedzielę sztab ds. walki z epidemią.
Punkt szczepień przeciwko koronawirusowi w Moskwie Dramatyczna sytuacja w Moskwie. Najwięcej zgonów do początku pandemii
Punkt szczepień przeciwko koronawirusowi w Moskwie / PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Ogółem w Rosji zmarło w ciągu minionej doby 599 pacjentów z koronawirusem. Wykryto 20 538 nowych zakażeń. Po raz pierwszy od pięciu dni dobowy przyrost infekcji zaczął spadać.

W republice Buriacji, regionie w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej graniczącym z Mongolią, od niedzieli obowiązuje lockdown. Wszystkie przedsiębiorstwa, z wyjątkiem tych, których działalność jest niezbędna, zawieszają pracę. Spośród placówek handlowych działają tylko sklepy spożywcze z towarami pierwszej potrzeby oraz apteki. Dzieci w wieku do lat 14 mogą wychodzić na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych.

Ograniczenia te będą obowiązywać do 11 lipca. Buriacja jest jedynym z ponad 80 podmiotów Federacji Rosyjskiej, gdzie w czasie trzeciej fali epidemii wprowadzono tak surowe restrykcje. Kreml zapowiadał ostatnio, że na szczeblu ogólnokrajowym lockdown nie jest planowany.

(PAP)

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura