Zniszczono pomnik Jana Pawła II. "To przestępstwo z nienawiści"

Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta.
Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta. Zniszczono pomnik Jana Pawła II.
Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta. / Global News/zrzut ekranu

Jak podaje stacja Global News, zniszczony pomnik stoi przed kościołem pw. Świętego Różańca.

Do aktu wandalizmu doszło w sobotę w nocy, około godziny 11. Sprawczynię widać na nagraniach z monitoringu.

 

 

Pomnik pomazano czerwoną farbą, na monumencie odciśnięto ślady dłoni, a przed pomnik poustawiano pluszowe zabawki. Czerwone ślady stóp prowadzą do drzwi kościoła –  relacjonuje dziennikarka Global News.

Sprawę bada policja, która szuka sprawczyni. 

Parafianie, który w niedzielę przyszli, aby wziąć udział w mszy świętej, byli zszokowani incydentem. – To przestępstwo z nienawiści – powiedział w rozmowie ze stacją CBC Andrzej Makarewicz, wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków w Albercie.

Jak podkreślił dalej Makarewicz, szczególnie niepokojący jest fakt, że dwie osoby (kierowcy samochodów) widziała jak kobieta niszczy pomnik i nie zareagowały.

Kanadyjskie media spekulują, że sobotni atak – podobnie jak wiele innych w ostatnim czasie – ma związek z odkryciem dziecięcych grobów, przy dawnej szkole dla dzieci rdzennej ludności. Szkoła działała od końca XIX wieku do końca XX wieku i była prowadzona przez kościół katolicki.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Roseanne Casimir, wódz plemienia Tk’emlups te Secwepemc w Kolumbii Brytyjskiej poinformował o znalezieniu szczątków 215 dzieci, uczniów Kamloops Indian Residential School.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe