REKLAMA

Zniszczono pomnik Jana Pawła II. "To przestępstwo z nienawiści"

Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta.
Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta. Zniszczono pomnik Jana Pawła II.
Zniszczony został pomnik Jana Pawła II w parafii w Edmonton, w Kanadzie. Sprawcą aktu wandalizmu jest niezidentyfikowana kobieta. / Global News/zrzut ekranu

Jak podaje stacja Global News, zniszczony pomnik stoi przed kościołem pw. Świętego Różańca.

Do aktu wandalizmu doszło w sobotę w nocy, około godziny 11. Sprawczynię widać na nagraniach z monitoringu.

 

 

Pomnik pomazano czerwoną farbą, na monumencie odciśnięto ślady dłoni, a przed pomnik poustawiano pluszowe zabawki. Czerwone ślady stóp prowadzą do drzwi kościoła –  relacjonuje dziennikarka Global News.

Sprawę bada policja, która szuka sprawczyni. 

Parafianie, który w niedzielę przyszli, aby wziąć udział w mszy świętej, byli zszokowani incydentem. – To przestępstwo z nienawiści – powiedział w rozmowie ze stacją CBC Andrzej Makarewicz, wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków w Albercie.

Jak podkreślił dalej Makarewicz, szczególnie niepokojący jest fakt, że dwie osoby (kierowcy samochodów) widziała jak kobieta niszczy pomnik i nie zareagowały.

Kanadyjskie media spekulują, że sobotni atak – podobnie jak wiele innych w ostatnim czasie – ma związek z odkryciem dziecięcych grobów, przy dawnej szkole dla dzieci rdzennej ludności. Szkoła działała od końca XIX wieku do końca XX wieku i była prowadzona przez kościół katolicki.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Roseanne Casimir, wódz plemienia Tk’emlups te Secwepemc w Kolumbii Brytyjskiej poinformował o znalezieniu szczątków 215 dzieci, uczniów Kamloops Indian Residential School.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura