Prezydent Czech: "Osoby zmieniające płeć są dla mnie obrzydliwe"

Komentując zmiany w węgierskim prawie, które ograniczają możliwość promowania środowisk LGBT w szkołach, prezydent Czech w ostrych słowach odniósł się do osób transseksualnych. Milosz Zeman określił je jako "obrzydliwe".
Prezydent Czech Milos Zeman Prezydent Czech:
Prezydent Czech Milos Zeman / Youtube/CNN Prima NEWS

W niedzielnym wywiadzie dla CNN prezydent Czech Milosz Zeman został zapytany m.in. o parady równości i osoby transpłciowe.

–  Rozumiem gejów, lesbijki i tak dalej. Ale czy wiesz, kogo w ogóle nie rozumiem? Osób transpłciowych – tłumaczył Zeman. – Jeśli ktoś przechodzi operację zmiany płci, popełnia przestępstwo samookaleczenia. Każda operacja to ryzyko. A ci transpłciowi ludzie są dla mnie naprawdę obrzydliwi – dodał polityk.

Prezydent stwierdził także, że jeśli ktoś należy do mniejszości seksualnej, to jest to jego prywatna sprawa. – Kiedy demonstruje, że ma taką orientację, wywyższa się ponad innych – dodał Zeman.

W wywiadzie polityk przypomniał także, że premier Węgier Viktor Orbán zapewnia, że nie jest przeciwko homoseksualistom, ale przeciwko manipulowaniu rodziców i dzieci w sferze edukacji seksualnej.  –  I nie widzę powodu, by się z nim nie zgadzać, bo jestem całkiem zirytowany sufrażystkami, ruchem Me Too i Prague Pride (festiwal poświęcony osobom LGBT – red.) – dodaje Zeman.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe