REKLAMA

Nie żyje Wojciech Grzeszek. Podano datę uroczystości pogrzebowych

Uroczystości pogrzebowe śp. Wojciecha Grzeszka, Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" w latach 1998-2021, odbędą się już 1 lipca.
Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej „Solidarności” Nie żyje Wojciech Grzeszek. Podano datę uroczystości pogrzebowych
Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej „Solidarności” / fot. Marcin Żegliński

W ubiegły piątek, po ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Grzeszek, przewodniczący ZR Małopolskiego NSZZ „Solidarność” i radny województwa małopolskiego.

Msza święta żałobna w Bazylice Mariackiej w Krakowie rozpocznie się o godzinie 10. Odprowadzenie zwłok na Cmentarz Rakowicki zaplanowano na godzinę 12.

Ciało złożone zostanie do grobu w Alei Zasłużonych.

Działacz opozycji, wieloletni przewodniczący małopolskiej „Solidarności"

Wojciech Grzeszek urodził się w 1954 roku w Krakowie. Był przewodniczącym małopolskiej „Solidarności”, a także radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W czasach PRL działacz opozycji demokratycznej.

„Od 1976 pracował jako korektor i specjalista ds. organizacji zarządzania w Drukarni Narodowej w Krakowie (obecnie Drukarnia Narodowa SA). Od IX 1980 w „Solidarności”. Po 13 XII 1981 kolporter wydawnictw podziemnych” – wspomina Radio Kraków.

Od 2001 roku był przedstawicielem „Solidarności” Regionu Małopolska w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. W 2015 został uhonorowany przez IPN tytułem „Świadka historii”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura